Makijaż permanentny

Makijaż permanentny

Makijaż permanentny jest alternatywą dla tradycyjnego makijażu. Umożliwia on skorygowanie linii ust, ich uwydatnienie i powiększenie oraz wypełnienie dowolnym kolorem. Makijaż Permanentny służy również do korekty brwi i linii oczu. Urządzenia do makijażu permanentnego mogą również służyć do wykonania biotatuażu. Makijaż Permanentny gwarantuje długoletni efekt upiększający, a jego podstawę stanowi podskórna implantacja pigmentu na głębokość od 0,6 mm do 1,2 mm.

Kosmetycznym celem makijażu permanentnego jest spełnienie życzeń Klienta w taki sposób, aby wynik ostateczny podkreślał jego naturalną urodę lub korygował drobne niedoskonałości. Makijaż permanentny powinien pozostawać w harmonii z naturalnymi rysami twarzy, wiec należy dokładnie dopasować barwę, odcień i intensywność pigmentu. Tuż po zabiegu pigment w skórze jest ciemniejszy, a po kilku dniach blednie o około 40-50%.

Makijaż permanentny utrzymuje się na skórze około trzech lat. Wpływ na trwałość makijażu ma jednak wiele czynników, z których najistotniejszym jest układ odpornościowy Klientki. Pigment jest miniimplantem, na którego obecność organizm może różnie reagować. Trwałość makijażu zmniejszają również wszystkie czynniki, które przyspieszają proces odnowy komórkowej (np. częste wystawianie skóry na działanie promieni słonecznych). U Klientek w starszym wieku proces regeneracji komórek jest wolniejszy, dzięki temu makijaż utrzymuje się dłużej. Makijaż permanentny wykonany naszymi metodami jest w najwyższym stopniu komfortowy, daje maksimum zadowolenia i najwspanialsze z możliwych efekty.

Możliwości zastosowania trwałej pigmentacji w poszczególnych obszarach ciała:

 • Brwi – Łuk brwiowy o nieregularnym i nieprawidłowym kształcie, zbyt krótki lub z niewielką ilością własnych włosków może zostać skorygowany za pomocą makijażu permanentnego, czego efektem jest piękny zarys łuku, jaki mogą stworzyć tylko wizażyści.
  Dzięki zabiegom pigmentacji można także zatuszować blizny na brwiach lub inne ubytki ciągłości łuków brwiowych. Makijaż permanentny stanowi także korzystne rozwiązanie w przypadku całkowitego braku własnych brwi, co może mieć miejsce na skutek intensywnej epilacji w przeszłości lub zabiegów w terapii nowotworowej.
 • Oczy – Powieki i rzęsy nadają oczom wyrazu. Makijaż permanentny za pomocą różnych zestawów kolorystycznych może wpłynąć na zmianę wyglądu oczu oraz oczywiście je upiększyć. Przy wykonaniu kresek, barwnik zostaje wprowadzony między włoskami na górnej i dolnej powiece. Dzięki temu zabiegowi uzyskujemy naturalne pokreślenie oprawy oczu. W ten sposób można dokonywać optycznej korekcji zbyt szeroko lub zbyt blisko osadzonych gałek ocznych, a w ten sposób przywrócić prawidłowe proporcje w obszarze twarzy. Piękne oczy mogą zdobić naszą twarz, bez względu na obecność maskary na rzęsach.
 • Usta – Makijaż permanentny ust sprawia, że zyskują one wzmocnienie granicy czerwieni wargowej i wypełnienie kolorem lub dodatkowe podkreślenie kształtu. Ważnym zastosowaniem pigmentacji jest możliwość korekty ust, dzięki której uzyskują one symetryczny wygląd. Ponadto Panie często decydują się również na cieniowanie obszaru czerwieni, dzięki czemu optycznie usta wydaja się pełniejsze.
 • Zastosowania medyczne – Oprócz zastosowań ściśle upiększających makijaż permanentny jest często stosowany w świecie medycznym. Jednym z najważniejszych zastosowań jest pigmentacja czerwieni brodawki sutkowej. Dzięki zastosowaniu makijażu permanentnego można nanieść całkowicie nowe i naturalne zarysy brodawki po zabiegach rekonstrukcji gruczołu piersiowego lub innych zabiegach operacyjnych. Jednocześnie istniejącemu zarysowi można nadać bardziej intensywny kolor, dla wzmocnienia walorów estetycznych. Innym ważnym zastosowaniem makijażu permanentnego jest tuszowanie blizn w obszarze skóry o oraz łysiny w obszarze owłosionej skóry głowy.

Makijaż permanentny jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin branży kosmetycznej. Technika makijażu permanentnego polega na wprowadzeniu hipoalergicznych barwników syntetycznych do zewnętrznych warstw skóry.  Makijaż permanentny ma szeroką gamę zastosowań: od podkreślenia konturu ust, zmiany pełnego koloru ust, podkreślenia zarysu brwi czy wykonania kresek na powiekach, do zabiegów medycznych takich, jak tuszowanie blizn czy przebarwień. Efekt zabiegu widoczny jest przez kilka lat. BioEvolution zapewnia najwyższą jakość popartą certyfikatami ISO 9001 oraz ISO 13485 (europejski standard medyczny).

Przygotowanie do zabiegu makijażu permanentnego
Chcąc zminimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia opryszczki, profilaktycznie przed wykonaniem pigmentacji ust, zaleca się przyjmowanie przez 5 dni przed zabiegiem oraz 5 dni po zabiegu preparatu HEVIRAN (na receptę, ewentualnie lekarz może zalecić inne dawkowanie) – 2 razy dziennie po jednej tabletce – 400 mg. Podobnie postępujemy przed wykonaniem korekty ust.  Aby zwiększyć absorpcję pigmentu w dniu poprzedzającym zabieg, należy na ustach wykonać peeling, a następnie nałożyć delikatny krem.

PIELĘGNACJA PO ZABIEGU MAKIJAŻU PERMANENTNEGO
Podczas wykonywania zabiegu może dojść do obrzęku i podrażnienia (tendencje indywidualne). Jest to naturalna reakcja, a objawy szybko ustępują. Już następnego dnia po zabiegu można się śmiało pokazać w pracy, pod warunkiem, że nie będzie nam przeszkadzać intensywne zabarwienie pigmentowanych miejsc. W 2-3 dniu po zabiegu naskórek zaczyna się złuszczać, dlatego istotne jest stałe nawilżanie specjalnym kremem. W 3-4 tygodniu po zabiegu, początkowe zabarwienie blednie o 40-50%. Dlatego nie należy się niepokoić tym, że bezpośrednio po zabiegu zabarwienie jest wyjątkowo intensywne.

Stosowanie przez ok. 7 dni po zabiegu kremu AFTER CARE BioEvolution przyspiesza w znacznym stopniu proces gojenia i zabezpiecza przed ewentualnymi infekcjami. Składniki kremu działają przeciwzapalnie, przeciwkrwotocznie, bakteriobójczo, naprawczo i regenerująco na naskórek. Szybki proces regeneracji sprawia, że w skórze pozostaje więcej barwnika.  Po minimum 28 dniach po zabiegu (czas potrzebny na pełną regenerację naskórka) wykonuje się korektę mającą na celu wzmocnienie i utrwalenie rezultatów.

Przez okres ok. 1 miesiąca po pierwszym zabiegu i po korekcie nie należy korzystać z sauny, siłowni, basenu, solarium oraz przebywać na słońcu (gdyż może dojść do przebarwień).  W przypadku pigmentacji ust należy pamiętać, by po zabiegu przez jeden tydzień wszystkie napoje pić przez słomkę. W tym okresie nie należy również się całować.

Makijaż permanentny – przeciwwskazania:

 • ciąża, anemia, bielactwo, cukrzyca, łuszczyca, hemofilia
 • infekcja dróg oddechowych
 • przyjmowanie leków sterydowych i antybiotyków
 • opryszczka (w aktywnej fazie i nie zagojona do końca)
 • przebyte choroby gałki ocznej
 • tendencje do stanów zapalnych spojówek i odwarstwiania siatkówki
 • aparat na zębach (w wypadku ust)
 • choroby zakaźne
 • choroby nowotworowe (wymagana konsultacja lekarska)

Przed każdym zabiegiem konieczne jest podpisanie zgody na przeprowadzenie zabiegu.