× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Magiaurody.net

Portal o zdrowiu i urodzie

InformacjePorady

Domowy peeling do skóry głowy

Masz już dość tej całej chemii, która wypełnia dosłownie wszystkie kosmetyki z drogerii? Odnosisz wrażenie, że ona tylko i wyłącznie ci szkodzi i wcale nie sprawia, że twoje włosy wyglądają po niej lepiej? Zamiast więc ponownie kupować jakiś mało efektywny preparat, tym razem wykonaj go sama, tworząc dla gotowca korzystną naturalną alternatywę. Nawet peeling do skóry głowy jesteś w stanie zrobić w swoim domowym zaciszu. A jeśli chociaż raz tego dokonasz, prawdopodobnie już nigdy więcej nie wrócisz później do peelingów z drogerii czy nawet peelingów aptecznych.

Wykonanie naturalnego i całkowicie bezpiecznego dla skóry głowy peelingu zajmie ci nie więcej niż kilka minut. A możliwe, że gdy tylko nabierzesz wprawy, zdołasz skrócić ten okres przygotowań do… kilkudziesięciu sekund! Tak, to takie proste. Musisz tylko połączyć naturalny szampon z jakimś produktem peelingującym. Nie będziesz go daleko szukać. Udaj się do kuchni i sięgnij po prostu po najzwyklejszy cukier – obojętnie, czy będzie to ten brązowy, trzcinowy czy biały. Dwie łyżki cukru wsyp do miseczki i połącz jego drobinki z łyżeczką lekkiego szamponu do włosów. Gotową papkę możesz od razu nałożyć na skórę i porządnie ją wymasować. Musisz jednak wiedzieć, że akurat ten peeling do głowy działa dość łagodnie. Jeżeli więc czujesz, że potrzebujesz silniejszego oczyszczenia, skorzystaj z innej receptury.

A jesteś w stanie w niemalże tak samo prosty sposób wykonać naturalny peeling do głowy o działaniu niemalże leczniczym. Poradzi on sobie z problemem nadmiernej produkcji łoju. Świetnie odtłuści i głowę, i włosy, abyś mogła utrzymać świeżość pasm na dłużej. Do wykonania takiego produktu potrzebne ci będą trzy składniki: dwie łyżki szamponu, dwie łyżki cukru (najlepszy będzie trzcinowy) oraz jedna łyżka zielonej glinki. Wszystko ze sobą wymieszaj i taką papkę nałóż od razu na skalp. Wykonaj kilkuminutowy masaż okrężnymi ruchami, uciskając skórę głowy opuszkami palców. Peeling do skóry głowy spłucz wodą i umyj włosy szamponem, by pozbyć się resztek glinki.